سیستم های سرمایش و گرمایش

سیستم های سرمایش و گرمایش
سیستم های متعددی برای سرمایش و همچنین گرمایش سالن های بزرگ و به طور کلی سازه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند که از لحاظ ساختاری و فنی کاملا با سیستم های محیط های مسکونی کوچک مانند شوفاژ و از این دست سیستم ها متفاوت هستند.
سیستم های سرمایش و گرمایش

سیستم های متعددی برای سرمایش و همچنین گرمایش سالن های بزرگ و به طور کلی سازه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند که از لحاظ ساختاری و فنی کاملا با سیستم های محیط های مسکونی کوچک مانند شوفاژ و از این دست سیستم ها متفاوت هستند. از جمله سیستم های سرمایش و گرمایش که برای محیط های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد می توان به چیلر، شوفاژ، فن کوئل و سیستم های دیگر اشاره نمود. این سیستم ها از تکنولوژی خاصی برخوردار هستند که می توانند تمامی محیط را به خوبی و با دمای ایده آل خنک و یا گرم کنند. در طراحی سیستم های گرمایش و سرمایش یک مرکز کنترل اصلی که در واقع وظیفه تولید گرما و سرما را برعهده دارد به کار برده می شود که این مرکز کنترل ممکن است نسبت به نوع کاربری ساختمان ار انواع مختلفی در نظر گرفته شود. در طراحی سیستم های سرمایش و گرمایش تا جای ممکن سعی می شود تا مرکز کنترل و تولید سرما و یا گرمای دستگاه در بیرون ساختمان تعبیه شود.

 تنها سیستم هایی که وظیفه انتقال حرارت و یا سرما را به داخل ساختمان به عهده دارند کانال ها و یا لوله های مخصوصی هستند که از مرکز کترل اصلی این سیستم ها به داخل ساختمان هدایت می شوند. از دیگر سیستم هایی که برای برخی سازها طراحی و اجرا می شوند سیستم رطوبت زدا می باشد. سیستم رطوبت زدایی برای مکان هایی همچون استخر و سونا بسیار مناسب و کاربردی است و توسط آن نم و رطوبت موجود در هوا توسط دستگاه جذب خواهد شد.

وجود نم و رطوبت مشکلات زیادی را بوجود می آورد که از جمله آن می توان آسیب رسیدن به سیستم های به کار رفته در سازه اشاره نمود. نم و بخار موجب پوسیدگی و فرسایش سیستم های دیگر می شود. در طراحی و اجرای سیستم های رطوبت زدایی از تجهیزات پیشرفته ای مانند اگزاست فن و همچنین DEHUMIDIFIER استفاده می شود که از پیشرفته ترین و مجهزترین نوع دستگاه ها و تکنولوژی های سیستم های رطوبت زدایی محسوب می شوند.

طراحی سیستم های گرمایش و سرمایش و رطوبت زدایی یکی از تخصص های اصلی شرکت آریا استخر است که توسط کادر مجرب این مجموعه به انجام می رسد. شرکت آریا استخر جزو نخستین شرکت هایی است که طراحی و اجرای سیستم های گرمایش و سرمایش را آغاز نمود و به همین دلیل از سابقه طولانی در این زمینه برخوردار است. این شرکت به رقابت گسترده ای با سایر شرکت ها پرداخته است و به دلیل استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا برای انجام پروژه های خود همواره نسبت به رقبا پیشی گرفته است. این شرکت در انجام پروژه های خود رضایت کارفرما را به منافع خود ترجیح داده و همین موضوع رمز موفقیت این مجموعه بوده است.

6LcGMjoeAAAAACRJ1_wC9ZfNmrpV1ym2zkekgQq3